pozioma linia
logo firmowe

Kolibra

pozioma linia
usługi IT tyflousługi programowanie o nas kontakt

Instytut szkoleniowy i studio programistyczne Kolibra

Let's discover the future together

Zespół Kolibry to grupa specjalistów z różnych dziedzin, których łączy pasja do programowania i pracy z ludźmi. Robimy to co lubimy i w czym czujemy się najlepiej. W naszej pracy stawiamy na indywidualne podejście do każdej rzeczy, którą robimy i dlatego wszystkie nasze projekty wyglądają zawsze trochę inaczej niż reszta. Każdy z nas, łącząc pracę z pasją, stara się wykonywać swoją pracę tak, by klienci pamiętali nas jeszcze długo po zakończeniu współpracy. Indywidualizm to jedna z naszych cech, którą sobie bardzo cenimy.

Ścisłe umysły pomagają nam kodować strony internetowe i bazy danych, a otwartość na ludzi i komunikatywność pozwala nam prowadzić warstaty i szkolenia. W naszej pracy stawiamy przede wszystkim na efektywność i wykorzystanie narzędzi adekwatnych do założeń danego projektu. Profesjonalizm i zadowolenie Klienta to dla nas cel sam w sobie. W szkoleniach informatycznych staramy się dobierać adekwatny do danej osoby sprzęt, który pozwoli jej wykorzystać cały potencjał w nauczaniu. W programowaniu natomiast staramy się elastycznie dopasować do oczekiwań Klienta. Można z nami negocjować, polemizować, a wszystko po to, by stworzyć projekt jak najlepiej dopasowany do oczekiwań.

Wszyscy z nas interesują się komputerami z zamiłowania od wczesnych lat. Przygoda jednego z nas z tym światem zaczęła się od gazety komputerowej Enter z 1993 roku. Dziś Enter już niestety nie istnieje. Wtedy komputery nie były tak powszechne jak dziś. Komputer był dobrem luksusowym, a rządziły maszyny szesnastobitowe. Moim pierwszym komputerem był IBM PC/XT. Dziś jest ozdobą niejednego informatycznego lamusa.

Przez lata zainteresowania każdego z nas rozwijały się i dziś możemy pochwalić się wiedzą z zakresu sieci komputerowych, serwisem sprzętu komputerowego (gros wiedzy pochodzi z setek rozkręconych i złożonych samodzielnie komputerów), umiejętnościami z zakresu programowania, uprawnieniami szkoleniowo-dydaktycznymi i zamiłowaniem do technologii zarówno najnowszej jak i tej, która już wyszła z mody. Czy ktoś z Was pamięta jeszcze Commodore64?

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Nawet jeżeli czegoś nie umiemy, to szukamy rozwiązania aż do skutku. Nieważne czy jest to wieszający się komputer, błąd w skrypcie czy matematyczny problem NP-zupełny. Wszystko jest tylko kwestią czasu. Główną zaletą naszej pracy jest fakt, że cały czas się rozwijamy. Co jakiś czas pojawia się bardzo nietypowy problem, którego rozwiązania ze świecą szukać u wujka Google i cioci Wiki. I wtedy wkraczamy my! Jesteśmy tu, aby rozwiązywać Państwa problemy, nawet te najtrudniejsze. Im trudniejszy problem, tym większa satysfakcja z jego rozwiązania, a to nas dopinguje w każdym momencie naszej pracy.

Pozdrawiamy,
Zespół Kolibry